Yabancı Dil Öğrenimi

Almanca Diziler / Almanca Öğrenmek için En iyi 5 Dizi

Almanca diziler ve filmler bizlere Almancaya aşina olmak için güzel bir fırsat sağlıyor. Almanca diziler, İngilizceye kıyasen daha az bulunmakta, bu yüzden bu yazıyı yazarak belki sizlere yardımcı olabilirim diye düşünüyorum, kendimde severek izlediğim dizileri bu yazı altında listeleyeceğim. Fakat yazıya geçmeden önce buraya bırakacağım link ile netflix sayesinde daha kolay bir şekilde yabancı dil pratiği yapabileceksiniz.

Almanca Diziler

1-Das Perfume

Almanca Diziler

2018 yılında netflixte yayınlanmaya başlayan “Perfume” kısa zamanda izleyiciler tarafından fazlasıyla beğenildi. Patrick Süskind’in “Das Parfum” isimli romanından esinlenerek günümüz tarihine uyarlanarak çekilmeye başlandı. Cinayete kurban giden bir şarkıcının koku bezleri vücudundan kesilerek çıkarılınca, polisler onun eski yatılı okul arkadaşlarını sorgulamaya başlar, sürükleyici bir konusu olan bu diziyi Almanca dizi arayan herkes için öneriyorum.

2-Dogs of Berlin

Almanca diziler , en iyi almanca öğreten 5 dizi

Dogs of Berlin “Netflix” için üretilen 2. Alman dizisidir. Dizi Türk asıllı bir Alman futbolcunun cinayetini ele alır. Cinayeti aydınlatmaya çalışan iki polisten birisinin karanlık yeraltı bağlantıları cinayetin aydınlanmasına gölge düşürür. Ve ayrıca dizide Türk kültürü ile sık sık karşılaşıyoruz, izlemesi keyifli olan bu diziyi eminim seveceksiniz.

3-Criminal: Germany

Almanca diziler

Almanca diziler kategorisine pek girer mi bilmiyorum, bunun sebebi 3 bölümden oluşan bir mini dizi olmasından kaynaklı, çok beğendiğim bir dizi olduğu için eklemek istedim fakat dizinin ayrıca başka ülkelerde geçen farklı oyuncu kadrosuyla çekilmiş bölümleri de mevcut. Ama aklınıza uyarlama olarak gelmesin, aslında dizinin konsepti bu şekilde. Dizinin konusuna gelecek olursak; sorgu odasında suçlulara suçunu itiraf ettirmeye çalışan dedektifler ve bu yolda izledikleri taktikler ile akıl oyunlarını bizlere gösteriyor.

4-How to Sell Drugs Online (Fast)

Almanca diziler

Zeki bir inek, onu terk eden kız arkadaşını tekrar kazanmak için her şeyi göze alır ve internet üzerinden ecstasy satmaya başlar. Çok zaman geçmeden Avrupa’nın en büyük uyuşturucu satıcısı olma yolunda ilerler.

5-Dark

Bilim kurgu ve gerilim içeren ve Netflix’te yayınlanan ilk Alman dizisidir. 2017 yılında ilk sezonu çıktıktan sonra eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alan bu dizi 3 sezon sürüyor ve emin olun sizleri ekrana kilitliyor.
Bir çocuğun kaybolması ile 4 aile bir cevap arayışına çıkar. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur. Almanca diziler içerisinde favorim olanı sona saklamak istedim. Umarım sizlerde en az benim kadar beğenirsiniz 🙂

Dizilerin hepsini netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu