En İyi Almanca Kanalları / Almanca Öğrenmek için En iyi Youtube Kanalları

Bu yazımızda sizler için youtube’da bulunan Almanca öğrenmeye yönelik kanalları tanıtacağım. Hem eğleneceğiniz hem öğreneceğiniz kanalları listeliyorum. Almanca kanallar sayesinde fazlasıyla pratik yapacaksınız !

Almanca Kanallar

1- Easy German

En iyi alman youtube kanalları

Easy German kanalı sizlere Almanca’da ki günlük hayattaki cümle kalıplarını , kafa karıştırabilecek ufak dil bilgisi konularını bizlere güzel örneklerle anlatan bir kanal. Sokak röportajları üzerine kurulu bu kanal yabancılara Almanca öğretmeyi amaçlıyor. A1 seviyeden C2 seviyeye kadar her türlü içerik bulabilirsiniz !

Easy German

2- Goethe Institut

almanca kanallar

Goethe Institüsü Almanya’nın dünya çapında tanıtılması ve öğretilmesi için girişimlerde bulunan bir kurumdur. Almanca’nın ve Almanya Kültürünün tanıtılmasını hedefleyen bu enstitünün youtube kanalı bizlere yalnızca Almanca değil Aynı zamanda Alman Kültürünü ve Almanya’da hayatın akışını ve ilerleyişini bize gösteriyor. Kesinlikle abone olmanız gereken bir kanal olduğunu belirtmeliyim.

Goethe Institut

3- Deutsch mit Marija

almanca kanallar

Marija bizlere A1’den C2’ye kadar Almanca öğrenmemiz için yardımcı oluyor. Kanalında Almanca sınavlar , genellikle yapılan Almanca hatalar, geziler , online kurslar ve kendi kurs öğrencilerinin ona gönderdiği videoları paylaşıyor. Dinlerken rahat anlayabileceğiniz aynı zamanda canınızın sıkılmayacağı bir kanal . Deutsch mit Marija kanalını takip ederseniz pişman olmayacaksınız 🙂

Deutsch mit Marija

4- My German Short Stories

almanca kanallar

My German Short Stories kanalı adından anlaşılacağı üzere kısa Almanca hikayeleri sesli şekilde paylaşan bir kanal.Video uzunlukları genellikle 5-6 dakikadan oluşuyor ve kısa süreli videolar olduğu için sizleri sıkmayacak bir kanal. Her gün 1 hikaye dinleyerek hem kulağınızı hem de kelime bilginizi fazlasıyla artırabilirsiniz. Ayrıca hikayede geçen kelimeleri videonun açıklama kısmında paylaşması ise bizim için ekstra bir avantaj.

5- DW

Almanca kanallar

Deutsche Welle’yi paylaşmasak olmazdı. 30 farklı dilde Dünya’ya televizyon, internet, radyo aracılığı ile yayın yapıyor. Almanya gündemini takip etmeniz için fazlasıyla işinize yarayacak bir kanal . Günlük haberleri takip ederek hem kelime haznenizi hem de Almanya hakkında daha da kültürlenmenizi sağlayacaktır. Bir dili öğrenirken o dilin haberlerini okumak size her zaman fazlasıyla katkıda bulunacaktır. Haberlerin içinde geçen kelimeler günlük hayatınızda kullanacağınız illa ki işinize yaracak kelimelerdir. Bu sayede dw kanalından öğrendiğiniz Almanca kelimeler ile her konuda rahat rahat cümle kurabilirsiniz.

Deutsche Welle

Bu yazımda sizlere önerebileceğim Almanca kanallar hakkında bahsettim . Dilerseniz Dil öğrenirken yapılan 6 hatayı buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Yorum yapın