İngilizce Cümle Kuramıyorum / İngilizce Cümle Kurma Yöntemleri

İngilizce cümle kuramıyorum / İngilizce cümle kurma

Kelime ve gramer bilginiz olmasına rağmen cümle kurmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz.Bunun sebebi ezberlediğiniz kelimelerle alakalı olabilir.Cümleleri rahat kurmak için ilk önce günlük dilde en çok kullandığımız fiillere bakmanızı tavsiye ederim.

İngilizce cümle kurma

Bildiğiniz her fiil size cümle olarak geri dönecektir.Fiillerin haricinde ezberlediğiniz kelimelerin de günlük dilde sık kullanılmasına dikkat edin. Anadilinizde bile nadir kullandığınız kelimelerin İngilizcelerini ezberlediğinizde o kelimeleri kurmak istediğiniz cümlelere yerleştirmekte sıkıntı çekmeniz doğal.

Yabancı Dil Öğrenirken Yapılması ve Kaçınılması Gerekenler

Kelime ezberi yaparken sık kullanacağınız kelimeleri ezberlemeniz sizin için daha faydalı bir durum. Günlük dilde daha sık kullanılan kelimeleri ezberledikten sonra diğer kelimeleri ezberlemeniz daha doğru olacaktır .

Hem ezberlediğiniz kelimeleri cümlelerde kullandıkça yabancı dil öğrenmek için daha hevesli olmanız muhtemel 🙂

Hemen hemen günümüzde herkes okul ya da özel kurslarda yabancı dil eğitimi görmüştür.Buna rağmen çok azımız akıcı bir şekilde yabancı dil konuşabiliyoruz . Bu yazımızda yabancı dili neden akıcı konuşamadığımızı inceleyeceğiz .

Dil bilgisi

Okullarda ve dil kurslarında dur durak bilmeden gramere boğulduk . Kafamıza sürekli konuşabilmemiz için bazı kurallara dikkat etmemiz gerektiği bunları kullanmamız gerektiği kafamıza sokuldu. Henüz bildiğimiz kelimelerle bile bir cümle kurarken zorlanırken bir de konuşacakken kafamızdan denklem yapar gibi cümlelerimizi kurallara uydurmaya çalıştık.

Bu yüzden yazarken yazabildik fakat konuşurken kekeleyip kilitlenip kaldık her zaman.İngilizce cümle kurma bu yüzden bize zor gözüktü. Yabancı dil öğrenirken sadece yazı üzerinde değil aynı zamanda konuşurken de akıcı olmak gerekli. Çünkü dil yalnızca yazılardan ibaret değildir karşımızdakine düşüncelerimizi aynı zamanda dilimizle de aktarabilmeliyiz .

Dil bilgisi kesinlikle gereksiz değildir muhakkak iyi bir seviyede öğrenmek gereklidir .Fakat “günlük” dilde konuşurken dil bilgisi kurallarına %100 bağlı kalmaya çalışırsanız henüz uzman olmadığınız o dilde konuşmaya başlamanız çok zor olacaktır . Bu sebepten ötürü günlük hayatınızda yabancı dili kullanırken karşınızdakinin sizi anlayabileceği seviyede akıcı bir şekilde konuşmanız faydanıza olacaktır.Cümleleri ağzınızdan daha hızlı çıkarabilmeyi başardıktan sonra emin olun dil bilgisini de git gide konuşma dilinize eklemeye başlamanız ve kullanmanız daha kolay olacaktır.

Ayrıca İngilizce Youtube kanalı ;

https://www.youtube.com/user/ENGLISHCLASS101

“İngilizce Cümle Kuramıyorum / İngilizce Cümle Kurma Yöntemleri” üzerine bir yorum

  1. Yazdığınız :”Hem ezberlediğiniz kelimeleri cümlelerde kullandıkça yabancı dil öğrenmek için daha hevesli olmanız muhtemel 🙂” ve son paragraftaki ‘dil bilgisini uzman seviyede öğrenmeye çalışmadan konuşmaya başlama’ konusu ;
    güzel bilgiler aktarıyorsunuz teşekkürler.👍

    Cevapla

Yorum yapın