Neden İngilizce Öğrenmeliyiz / İngilizce Öğrenmek

İngilizce İletişim

ingilizce öğrenme

İngilizce dünyada en çok kullanılan dildir. Evrensel bir dil olduğu için yalnızca İngilizce konuşulan ülkelerde değil aynı zamanda anadili İngilizce olmayan ülkelerde de İngilizce iletişim kurmanız için fazlasıyla yardımcı olacaktır. Yurt dışına iş , eğitim , turizm amaçlı gittiğinizde hayatınızı devam ettirebilmek adına İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmek bizim için olmazsa olmazlardandır.

İngilizce Öğrenmek ve Fırsat Yakalama Şansı

Neden ingilizce ogrenmeliyiz ingilizce ogrenmek

Bir yabancı dil bilmek işveren gözünde sizi her zaman bir adım öne geçirecektir . Yurt dışında bir iş için veya çok uluslu şirketlerde görev alabilmek içinde ihtiyacınız olan şeylerden en önemlisi İngilizce bilmektir .

Aynı zamanda yurt dışından gelen telefonlara cevap verebilir veya şirketinize gelen yabancı uyruklu birisine yardımcı olabilir ve bu sayede işvereninizin gözünde artı puan alabilirsiniz. İngilizce bilmek sektörünüzde sizi çok hızlı bir şekilde ilerletecektir.

Kaynak ve Materyaller

Neden ingilizce ogrenmeliyiz ingilizce ogrenmek

İşiniz , okulunuz ya da hobiniz için gereken bilgileri yalnızca ana dilinizde okumak yerine daha büyük bir kütüphaneye bakabilirsiniz. Yazılım , bilim vb. konuların yalnızca ana dilinize çevrilmiş makaleleri okumak zorunda kalmayacaksınız. Bu sayede elinizde her zaman daha fazla kaynak ve materyale ulaşma imkanı yakalayacaksınız ve emin olun bu sizlere daha fazla kapı açacaktır.

Unutmamak gerekir internette bulunan kaynakların yarısından daha fazlası İngilizcedir.

İngilizce Öğrenmek Zor Değildir

Kelime bilgisi üzerinde çalışmak ve telaffuzu öğrenmek zaman zaman biraz zor olabilir ancak dil bilgisi diğer Avrupa dillerine göre çok daha basittir. İngilizce’de sadece iki cins bulunur, bunlardan biri belirli diğeri ise belirsiz tanımdır ve ad durumu da o kadar önemli değildir… İngilizce’yi iyi kullanabilir duruma gelmek biraz emek verdikten sonra inanılmaz derecede kolaydır. Sonrası ise sadece kelime bilgini genişletme ve telaffuzunu geliştirme meselesidir.

Peki İngilizce kelimeleri ezberlemek , duyduğunuz kelimeleri daha rahat bir şekilde anlamak , cümleler kurmak konuşurken kekelemek veya tıkanmak gözünüzde büyüyor mu ? Eğer öyleyse sizlerle paylaştığım içeriklere bakarak hem ezber yeteneğinizi hem cümle kurma yeteneğiniz ayrıca akıcı bir şekilde konuşmayı gözle görülür bir farkla ilerletmek için sizlerle paylaşmış olduğum
İngilizce öğrenmek için blogumuzdaki daha kolay dil öğrenme tüyolarını inceleyerek öğrenme sürenizi azaltabilirsiniz.

İngilizce Sayesinde Kültürden Yararlanmak

ingilizce öğrenmek

İzlediğiniz filmleri dublaj veya alt yazı ile izlemek yerine İngilizce izlemek sizin için daha eğlenceli ve daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda duyduğumuz İngilizce şarkıları uydurarak değil doğru şekliyle mırıldanmak kesinlikle size ayrı bir hava katacaktır. Ayrıca yeni çıkan bir filmi dublajı gelsin diye beklemekten sizi kurtaracaktır.
Ayrıca İngilizce sayesinde internetten kendinize chat arkadaşları bularak sohbet edebilir , arkadaşlık kurabilirsiniz , aynı zamanda internette bulunan bazı programlar sizlere İngilizce öğrenirken çok fazla yardımcı olabilir. Bu programlar sayesinde İngilizce pratik yapacak arkadaşlar bulabilir , İngilizce alıştırmalar çözebilir ve ilerlemenizi görebilirsiniz

Yabancı Dil Öğreten En iyi 5 Program

Verdiğim linkteki programlara bakmanızı öneririm emin olun hiçbiri sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.