Yabancı Dil Öğrenimi

Netflix ile Nasıl Yeni Bir Yabancı Dil Öğrenilir

Yabancı dil öğrenmek sadece yazma ve okuma değil aynı zamanda duyduğunu anlama ve konuşabilmedir. Bütün bunları yapabilmek için bol kelime bilgisi ve aynı zamanda o kelimelerin doğru telaffuzlarına aşina olmak gerekiyor. Yabancı film ve dizi izlemek dil öğrenen insanlar için neredeyse yapılması gereken bir ders diyebiliriz.Peki yabancı dizi veya film izlerken bilmediğimiz veya duyup anlamadığımız kelimeleri nasıl tespit edeceğiz ? Ya da kelimelerin telaffuzunu daha iyi duymak için filmi tekrar tekrar geri mi saracağız ? Learn language with netflix eklentisini daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. Küçük ama etkili bu eklenti sayesinde dil öğrenmek hiç olmadığı kadar kolay olabilir.

Learn Language with Netflix

Netflix ile dil öğren yani Learn Language with Netflix eklentisi netflixten dizi veya film izlerken bahsedilen bütün cümleleri yan bir sekmede gösterir. Kelimelerin üzerine geldiğinizde size anlamını gösterir tıkladığınızda ise nasıl telaffuz edildiğini duyarsınız.

Bu sayede film ve dizi izlediğinizde kelimeleri yalnızca üstün körü duymaz aynı zamanda bilmediğiniz anlamadığınız her kelimenin Türkçe karşılığını öğrenirsiniz. Hem kelime hazneniz zenginleşir hem de doğru telaffuza aşina olduğunuz için cümleleri anlama kabiliyetiniz ilerler.Yabancı dil öğrenme artık çok kolay olacak

Learn Language with Netflix Nasıl Yüklenir

Eklentiyi buradan hemen indirip basit bir şekilde yüklemeniz mümkün ardından tek yapmanız gereken tarayıcınızı tekrar başlatmak ve Netflixten kolay bir şekilde dil öğrenmeye başlamak .

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu