Norveççe Alfabe

Öncelikle herkese merhaba Norveççe Alfabe konusuna başlamadan önce, Norveççe Öğrenmek isimli yazımızdan sonra uzun bir süre yeni konu paylaşımı yapmamıştık fakat yeni konuları hızla girmeye devam edeceğiz. Bir önceki konu için yaptığınız güzel yorumlarınız ve geri dönüşleriniz için teşekkürü borç bilirim.

Bir önceki konumuzu okumayanlar buraya tıklayarak konumuzu görüntüleyebilir ve Norveççe hakkında bilgiler edinebilir göz atmanızı öneririm çünkü internette bu tarz bilgileri veren başka bir blog görmedim. Daha fazla uzatmadan konumuza başlayalım.

Norveççe Alfabe

Norveççe Alfabe

HarfOkunuş
AA
BBe
CSe
DDe
EE
FeF
GGe
HHo
Iİ
JYe
KKo
LeL
MeM
NeN
OU
PPe
Q
ReR
SeS
TTe
UÜ
VVe
WDobbılt Ve
Xeks
Y
ZZet
æ-ÆE (uzatılarak okunur)
ØÖ
ÅO (uzatılarak okunur)
Norveççe alfabe

Vurguyu belirtmek amaçlı bazı harfler büyük harfler ile yazılmıştır.

Telaffuzlarıyla beraber Norveççe alfabeyi yazmış olduk. Eğer Norveç ve Norveççe hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizlere vereceğim instagram linkini takip ederek Norveç hakkında daha fazla bilgi edinebilir ayrıca Norveç hakkında soracağınız sorulara cevap alabilirsiniz.

Norvecmi

Norveççe ile ilgili daha fazla bilgiler ve konular paylaşıp sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Şayet Norveççe öğrenmeye hevesli ve kararlıysanız blogumuzu takip etmeyi ve güncel yazılarımızı okumayı ihmal etmeyin. 🙂

“Norveççe Alfabe” üzerine 2 yorum

  1. Sizin Norveç e olan ilginiz sayesinde biz de merak duymaya başladık. Yazılarınızı severek okuyoruz lütfen daha sık yazın hem bilgilenelim hem de sohbet tadındaki yazınızı okurken keyiflenelim. Başarılar dilerim blogunuz harika.

    Cevapla
    • Teşekkür ederim sizlerin bu güzel yorumları beni fazlasıyla motive ediyor, Norveç hakkinda konulara ve Norveççeye devam edeceğiz 🙂

      Cevapla

Yorum yapın