Norveççe Öğrenmek

Bu yazımızda Norveççe öğrenmek isteyen arkadaşlar için biraz bilgi paylaşacağım.

Norveççe Öğrenmeye Başlamak

Norveççe öğrenmeye başlamak için en iyi yollardan birisi bir dil kursuna kayıt olmaktır. Fakat Türkiye’de Norveççe eğitim veren dil kursu bulmak gerçekten zor. Bu yüzden sizlerle paylaşacağım sitede Norveççe eğitim veren öğretmenleri görüp iletişime geçebilirsiniz.

Preply

Norveççe Öğrenmek

Preply sayesinde online ders veren öğretmenleri bulabilir ve saatlik ücrette anlaşıp ders almaya başlayabilirsiniz.

Kurs Almadan Norveççe Öğrenmek

“På vei” kitabını satın alarak 0’dan A2’ye kadar Norveççe öğrenebilirsiniz.
Duolingo ve Drops uygulamaları ile hem günlük dil egzersizlerini yapabilir hem de otobüste, metroda geçen zamanlarınızda Norveççe öğrenmeye devam edebilirsiniz. Daha önceden paylaştığım Yabancı dil öğreten en iyi 5 program yazımda diğer telefon uygulamalarını görebilir ve programların tanıtımlarını , ücretli veya ücretsiz olduğunu görebilirsiniz.

Norveççe Öğrenmek ve Norveç’ten Haberdar Olmak

Klartale.no ile hem Norveç’te neler olup bittiğini öğrenebilir hem de haberleri okuyarak Norveççe öğrenme hızınızı artırabilirsiniz. Yabancı dil öğrenirken günlük ve sık kullanılan kelimeleri öğrenmek dil öğrenmenizi fazlasıyla ileriye taşır ve sık kullanılan kelimeleri öğrendiğiniz için kelime dağarcığınızda ki kelimeleri her zaman işlevsel olur.

Netflix ile Norveççe Öğrenmek

Norveççe öğrenmek

Netflix’te Norveç dizi film ve belgesellerini izleyerek hem Norveç hakkında bilgi sahibi olabilir hem de Norveççe öğrenebilirsiniz. Altyazıları tek tek çevirmek sizleri zorluyor olabilir ama bunun kısa ve kolay yolunu daha önceden paylaştığım bir konu ile öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz. Üstelik bunu yalnızca Norveççe’ ye değil istediğiniz her dile göre ayarlayabilirsiniz.

Netflix ile yabancı dil öğrenmek.

Norveççe için Öneri Kanal

Norveççe öğrenmek için bol bol okuyun, dinleyin, ve konuşun. Konuşmaktan ve hata yapmaktan korkmayın. Yeni bir dil öğrenirken sık sık hata yapılır ve hata yaparak öğrenilir. Hata yapıyorsanız dili öğrenmeye başlıyorsunuz demektir. Şimdi sizlerle Norveççe öğrenmek için bir youtube kanalından video önereceğim.
Videoyu izleyerek ve kanalı takip ederek Norveççe öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Norveççe öğrenmek

Birde instagram linki bırakacağım takip edip Norveç ve Norveççe’ye dair sorular sorabilirsiniz. Aynı zamanda gönderilerden Norveç’te yaşam hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Norvecmi

Yazıyı buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. İlerleyen zamanlarda Norveç dil bilgisi konularını sizlerle paylaşacağım. Takipte kalın 🙂

“Norveççe Öğrenmek” üzerine 9 yorum

 1. Norveççe öğrenmek için bilgi veren çok Türkçe kaynak yoktu internette teşekkürler yazınız için.

  Cevapla
 2. Norveççe öğrenmek isteyenler için kısa ve net bilgi veren güzel bir paylaşım olmuş. Yazılarınızın devamını takipteyim

  Cevapla
  • Yalnızca bir süreliğine ara vermiştik. Yakında eskisinden daha aktif bir şekilde devam edeceğiz lütfen takipte kalın 🙂

   Cevapla

Yorum yapın